דלג אל:

חודש חשוון בגני הילדים בחינוך החרדי

בתי ספר מקדמי בריאות

לקראת ראש חודש חשוון (מרחשוון), קבלו רעיונות וחומרים מתאימים לפעילות ראש חודש בגן.
ראש חודש הוא יום מיוחד לילדים. מגיעים לגן בחולצה לבנה. יש משפחות שנוהגות לשלוח מאכל מיוחד. אומרים הלל ומרגישים כמו בחול המועד. כדאי לארגן את ראש חודש בגן עם הנהגות וכללים קבועים כדי לתת לילדים את החוויה שבציפייה לראש חודש.

ז' במרחשוון - בקשת גשמים

חזרה לראש הדף
ז' במרחשוון - בקשת גשמים

לקראת ז' בחשוון הבאנו את הסיפור על נקדימון בן גוריון ו-12 מעיינות המים. מתוך הסיפור הרחבנו את השיח על בקשת גשמים, על מעלת המים בהיותם חיים לעולם ועל הנזק שביכולתם לגרום.

פרשת השבוע: פרשת וירא בסימן הכנסת אורחים

חזרה לראש הדף
פרשת השבוע: פרשת וירא בסימן הכנסת אורחים

ילדים קטנים מתארחים הרבה אצל קרובי משפחה ולעיתים זוכים גם להיות המארחים. גם אלו וגם אלו צריכים ללמוד שהכנסת אורחים היא מצווה שיש בה הרבה ויתור ונתינה לזולת.

פרשת השבוע: פרשת חיי שרה בסימן גמילות חסדים

חזרה לראש הדף
פרשת השבוע: פרשת חיי שרה בסימן גמילות חסדים

גם ילדים קטנים יכולים להתחנך לגמול חסדים עם הזולת, עם ההורים, עם האחים ועם החברים. מטרת הסיפורים, הפעילויות והשירים בנושא גמילות חסדים היא להרחיב לילדים את ההתבוננות סביבם ולפתח את החשיבה: אולי יש מישהו זקוק כאן לעזרה? אולי אני יכול לעזור במשהו, למישהו?

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il