דלג אל:

חנוכה בגני הילדים בחינוך החרדי

פתיח

חג החנוכה אהוב מאוד על הילדים. בדרך כלל הם חוזרים הביתה מאוכזבים בראש חודש כסלו שעדיין לא חילקו חנוכיות. קשה להם לעכל שהחג יגיע רק בעוד שלושה שבועות. האווירה בגן מפצה על כך, סיפור נס המכבים, חזרה ותרגול בנושאי חנוכה השונים. מעבר להלכות החג, המנהגים וסיפור הניסים, אפשר ללמד הרבה בתחומים שונים ומגוונים סביב חנוכה. נושאי רוחב כמו אוריינות, שפה ומתמטיקה מאתגרים את הילדים ומשלימים את הידע. הכול כמובן בדרך חווייתית ובלמידה משמעותית.

הזית והשמן

הזית והשמן

הנרות במנורה הודלקו בשמן זית. בפסוק בספר שמות נאמר: "שמן זית זך כתית למאור". מכאן למדו חז"ל שהשמן ששימש למילוי המנורה היה באיכות הגבוהה ביותר המכונה "ראשון שבראשון". שמן זה בא מהזיתים המובחרים הנמסקים מצמרת עץ הזית, ושעברו כתישה – ולא טחינה העלולה לגרום לעכירות בשמן. ביחידה זו נלמד על הזית ונחקור על אודותיו.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il