דלג אל:

בתי הספר של החופש הגדול

בתי הספר של החופש הגדול

משרד החינוך דוגל בתפיסה כי האחריות לחינוך אינה רק לאורך שנת הלימודים אלא גם בחופשת הקיץ – ברצף מעגלי חינוכי וקהילתי. התוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" תכלול מגוון פעילויות לימוד והעשרה בתחום החברתי והערכי. בתוכנית: פעילויות לעידוד קריאה, פעילויות בנושאים חברתיים וערכיים, פעילויות העשרה, ימי שיא וכדומה.

שעת סיפור

חזרה לראש הדף

תלקיט פדגוגי לצוותי החינוך

תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" היא חלק משמעותי בתפיסה החינוכית "מחנכים מסביב לשעון" לפיה פועל משרד החינוך. התוכניות מיישמת את עיקרון הרצף החינוכי במסגרות החינוכיות בכל שעות היממה, לאורך כל השנה ובשותפות של כל הגורמים הורים, קהילה, רשויות ומשרד החינוך, וגם כמובן במעבר משנת הלימודים לחופשת הקיץ וחזרה ללימודים כמענה לצורכי הילדים בתקופת החופשה הגדולה.

מפתח הל"ב של החופש הגדול

חזרה לראש הדף
מפתח הל"ב של החופש הגדול

התוכנית "בתי-הספר של החופש הגדול" נועדה לקדם מענה חינוכי ללומדים בתחומים הרגשי, החברתי-ערכי והלימודי בתקופת הקיץ.
התוכנית נשענת על התפיסה "מחנכים מסביב לשעון", שעל-פיה חשוב שהלומדים הצעירים יכוננו קשר מתמשך עם מבוגרים משמעותיים, במטרה לקדם את תחושת המוגנות שלהם ואת התפתחותם הרגשית, החברתית והקוגניטיבית.

אשירה

התוכנית "אשירה" מאפשרת לתלמידים להתחיל את היום ברבע שעה המוקדשת לחוויה מוזיקלית ולשיח. כך מחזקים את התקשורת הבין-אישית בין המדריכים לתלמידים, מקדמים את הבנת עולמם הפנימי של הילדים ומפתחים אצלם מיומנויות של הקשבה ואמפתיה.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il