דלג אל:

סביבת ענן לחינוך Google

פתיח

קהל יעד: תלמידים ומורים מכל שכבות הגיל ותחומי הדעת. מיועד לבתי ספר המחוברים לסביבת הענן לחינוך של גוגל.

מה?

סביבת הענן לחינוך של Google (Google Workspace for Education) מאפשרת לקיים תהליכים מתקדמים של הוראה, למידה והערכה מכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי קצה.
סביבת ענן גוגל לחינוך מאפשרת למידה היברידית ולמידה מרחוק באמצעות:

  1. מרחב למידה כיתתי מקוון Classroom – הקצאה והגשה של מטלות, שיתוף קישורים ומדיה, בחנים ועוד.
  2. תקשורת – שיחת וידאו, כתיבה בצ'אט, דואר אלקטרוני, דיון על גבי קבצים שיתופיים ועוד.

למה?

  • LMS – מערכת ניהול תהליכי למידה-הוראה
  • גמישות – מאפשרת למורה לבחור תכנים ולערוך אותם בקלות
  • זמינות – אפשר ללמוד בה בכל אמצעי קצה (מחשב או טאבלט או טלפון סלולרי)
  • שיתופיות – מאפשרת להקים כיתות וירטואליות ולקיים למידה שיתופית מכל זמן ומקום
  • אבטחה – סביבה מאובטחת המגינה על פרטיות המשתמשים
  • חינם – הסביבה מוצעת לבתי הספר בלא תשלום

הסביבה משמשת את קהילת בית הספר ברמת המִנהלה – ארגון ושיתוף של ידע, טפסים ותקשורת שוטפת; ברמת הכיתה – כיתת Classroom ויישומים נוספים המשתלבים ומאפשרים למורים לקיים למידה שיתופית נרחבת עם כל הכיתה והשכבה. מרחבים אלו משמשים גם מרחב מלווה מקצוע (70%) ומקום לחלופות בהערכה (30%). וברמה הפרטית – כלי הפרודוקטיביות: דואר אלקטרוני, יומן ויישומי ניהול המשימות כמו Keep מסייעים לתכנון ולעבודה יעילה של המורים ושל התלמידים.

איך?

לכל מחוז יש סביבה מחוזית עם חשבונות Google Workspace. החשבונות הם ברישיון Plus עם רכיבים נוספים על פני החשבונות החינמיים.
כדי לקבל חשבונות Google Workspace for Education לבית הספר שלכם יש לפנות בדואר אלקטרוני אל אדיר ברטוב, רפרנט סביבות ענן במחוז החרדי: adir@haredi.org.il

חשוב לדעת –
תהליך החיבור של כלל בתי הספר בארץ לסביבת הענן שבחרו בה מתקדם באופן מואץ ובלא תשלום לבית הספר. התהליך מאופיין בהקפדה על אבטחת מידע ופרטיות. תהליך הפריסה צפוי להסתיים בכל הארץ עד תשפ"ב-2022.
מודל ההפעלה החדשני של סביבת ענן בבית הספר נבנה לפי סיפורי הצלחה בארץ. במקרים אלה מימש בית הספר את יכולות סביבת הענן לחינוך בסידור רב שלבי בשיתוף של כלל הגורמים בבית הספר.
על בית ספר הנכנס לתהליך לקיים הדרכות והכשרות לכל בעלי התפקידים, לצוות הפדגוגי ולתלמידים.

שאלות ותשובות

תמיכה

כדי לקבל חשבונות Google Workspace for Education לבית הספר במחוז החרדי יש לפנות בדואר אלקטרוני אל אדיר ברטוב: adir@haredi.org.il

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il