דלג אל:

כלים ומחוונים בלמידה מרחוק

תשתית גוגל או דואר אלקטרוני

תשתית גוגל או דואר אלקטרוני

בתי ספר אשר להורים ולתלמידים אפשרות קבלה ושליחת דואר אלקטרוני בלבד, יוכלו לבחור לשלוח דואר אלקטרוני קבוצתי מהדואר האישי של המורה או ממערכות רב מסר (בתשלום).
הדואר האלקטרוני יכיל חומרי למידה ומטלות ביצוע, אשר יוחזרו למורה חזרה בדואר אלקטרוני או יוגשו עם חזרת התלמידים ללימודים סדירים.

הורים ותלמידים המשתמשים בגוגל-דרייב (טפסים-forms, קבצים משותפים-וורד-docs, אקסל-sheets) יוכלו לבחור את הכלי הנוח עבורם:

  • שטח אחסון בגוגל דרייב (Google Drive) - המורה יצור תיקיה לכל תלמיד. יצור תיקיה נוספת של חומרי למידה ומטלות ועל התלמיד ליצור קובץ על פי ההנחיות ולהעלותו לתיקיה האישית שלו.
  • קבצים משותפים (docs,sheets,slides) - המורה ייצור קובץ משותף (מסמך טקסט, טבלה או מצגת) בו יוצגו חומרי הלמידה ומטלות ביצוע. באפשרויות השיתוף ייתן המורה לתלמידים אפשרות תגובה (ולא עריכה, כך שהתלמיד לא יוכל לשנות את מבנה המסמך המקורי), באופן זה יוכל המורה לראות את התלמידים הצופים בזמן אמת במסמך ואף ניתנת אפשרות לדיון ולשיח כתתי ואישי.
  • הכנת שאלונים (google forms) - המורה ישלח שאלון לתלמידים, המכיל חומרי למידה (מצגת, מסמך מידע) ושאלות. התלמיד ילמד את החומר, יענה על השאלון וישלח חזרה אל המורה. למורה אפשרויות מגוונות לנתח את הנתונים המתקבלים, לראות מי נכנס, מתי וכיוצא בזאת.

הקמת מערכת ב"סביבת ענן לחינוך": מיקרוסופט 365 או G-Suite של גוגל

בשתי המערכות אפשר להקים מרחבי למידה מקוונים (Teams במיקרוסופט וClassroom- בגוגל).
איפה אפשר לקבל סביבה?

  • מיקרוסופט: ברשויות מקומיות להן יש הסכם. בהמשך תהיה אפשרות לקבל ישירות מהמשרד.
  • רישום לסביבת גוגל  

מה עוד אני צריך לדעת?
השימוש בסביבות הוא מכיתה ד', נדרש אישור הורים לשימוש בסביבה. 

תמיכה

להקמת פורטלים בית ספריים וסביבות ענן לחינוך יש לפנות למדריך אדיר ברטוב.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il