דלג אל:

תוכניות הלימודים בעברית לכיתות א-ח בחינוך החרדי

תוכנית הלימודים בעברית

תוכניות הלימודים מציגות את הנחות היסוד של תחום החינוך הלשוני ואת המטרות הנגזרות מהנחות אלה. כמו כן הן מפרטות את ההישגים הנדרשים הקובעים מה תלמיד יֵדע ויהיה מסוגל לעשות בתחום השפה. כדי לסייע למורים לתכנן את ההוראה בכיתה, נכתבה לכל שכבה תוכנית המבוססת על תוכנית הלימודים. תוכניות אלו נמצאות תחת הכותרת "נושאים נלמדים ומיומנויות נדרשות". הן כוללות את ציוני הדרך של ההישגים הנדרשים, קישורים להרחבות מתוך תוכנית הלימודים וקישורים לחומרים שפותחו במחוז החרדי.

יצירות ספרות מאושרות

חזרה לראש הדף
יצירות ספרות מאושרות

להוראת ספרות חשיבות רבה, והיא חלק בלתי נפרד מהמקצוע עברית בבית הספר היסודי. לספרות ערך רגשי, חברתי, חינוכי ואסתטי, והיא מרחיבה את הדעת ואת נקודות המבט. העיסוק ביצירות ספרות מאפשר לקוראים התבוננות פנימה והחוצה בנושא שבא לידי ביטוי ביצירה.
נעשה מאמץ לכלול ברשימה את מגוון הסוגות הספרותיות הקיימות בתוכנית הלימודים, בהתאמה רוחנית ובהתייחס לאורח החיים של הילדים מן המגזר החרדי. לכן יוחד מקום נרחב ברשימה לפיוטים, לסיפורי צדיקים ולמדרשים. כמו כן, מרבית היצירות נכתבו בידי כותבים חרדים.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il