דלג אל:

פיתוח מקצועי בהתחדשות הלמידה

פיתוח מקצועי

תהליכי הפיתוח המקצועי מתבססים על העקרונות הבאים:

 • לכל בעל תפקיד תהליך פיתוח מקצועי מותאם במגוון אפשרויות, מתודות ומסגרות המשלבות למידה על אודות המסלולים, תחומי הדעת, מיומנויות, כלים וסביבות מקוונות.
 • לכל מורה ובעל תפקיד תוצע לבחירה מעטפת פנים בית ספרית של קהילה והדרכה
  ומעטפת חוץ בית ספרית אזורית, מחוזית או ארצית – המתבצעת פנים אל פנים או וירטואלית, בלמידה עצמאית או שיתופית.
 • תוכנית הכשרה מודולרית רב־שנתית, בדגש על חיזוק הקהילה הבית ספרית.

מורה במקצועות המח"ר

חזרה לראש הדף

 1. כוורת - סביבה מתוקשבת הכוללת קורסים דיגיטליים מקוונים שמהם המורה יכול לבחור את הרלוונטיים עבורו - התכנים שייכללו יהיו מתחומי הדעת, מיומנויות נדרשות, אוריינות דיגיטלית.
 2. תהליכי פיתוח מקצועי בתחום הדעת שהמפמ"ר מוביל - היקף למידה 30 שעות, כמו כן במסגרת הגפ"ן אפשר יהיה לקיים אשכול הדרכה המשלב כמה מדריכי מפמ"ר במגוון מקצועות המח"ר.
 3. איחוד מול ייחוד - מסלול המשלב בין רכיבים גנריים ודיסציפלינריים- היקף למידה 30 שעות בשנה.
 4. קבוצות למידה מחוזיות רב־תחומיות בדגש על כלים ומיומנויות בהוראה-למידה-הערכה במקצועות המח"ר, לצד היכרות והתנסות בכלים דיגיטליים - היקף למידה 30 שעות בשנה. *בתשפ"ד יורחבו הקבוצות לקהילות ויעסקו בהוראה והערכה בין־תחומיות, בהכנה לכתיבת עבודה וברעיונות הגדולים.
 5. הדרכה פנים בית ספרית על ידי מדריכים של מקצועות המח"ר.
 6. תמיכה פנים בית ספרית על ידי מורה מוביל מח"ר, רכז מקצוע, רכז פדגוגי, רכז תקשוב ורכז הערכה.

מורה מוביל צוות מח"ר

חזרה לראש הדף

 1. כמורה של אחד ממקצועות המח"ר מורה זה לומד באחת ממסגרות הלמידה של מורי מח"ר - למידה אישית מותאמת לצרכיו כמורה מח"ר וגם עומדת לרשותו אפשרות בחירה באחד מהמסלולים האלה:
 2. קהילה מחוזית של מובילי המח"ר - קהילה זו תעסוק בהיכרות עם מגוון מקצועות המח"ר בהתחדשות למידה, במיומנות הובלת קהילה בית ספרית, בחקר פרקטיקה של ההוראה-למידה. קהילה זו תובל ברמה מחוזית בשיתוף עם מהלך "השקפה", תלווה את מוביל המח"ר ותיתן לו כלים לתפקיד מוביל המח"ר בבית הספר - היקף למידה 30 שעות בשנה.
 3. הדרכה של מדריך מורה מוביל מח"ר. הדרכה פרסונלית או בקבוצות קטנות הממוקדת בהבניית יסודות עבודה שיתופית ומיומנויות נדרשות.

רכזי מקצוע במקצועות המח"ר

חזרה לראש הדף
רכזי מקצוע במקצועות המח"ר

יתקיימו ימי עיון והסברה מחוזיים. נוסף על כך ישתלם רכז המקצוע בתחום הדעת במסגרת השתלמויות מפמ"ר. החל מתשפ"ד יוצעו לרכזי המקצוע, דרך הפסגות, קורסים ייחודיים בהתחדשות הלמידה ובדרכי הובלת הצוות.

רכזים פדגוגיים

חזרה לראש הדף
רכזים פדגוגיים

יתקיימו ימי עיון והסברה מחוזיים. כמו כן החל מתשפ"ד, יתקיים קורס לרכזים פדגוגיים בעקבות התחדשות הלמידה אשר יתמקד בתפיסת הוראה רב־תחומית, כלים ומיומנויות עם דגשים מותאמים לתפקיד הרכז הפדגוגי בבית הספר.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל : pop-charedi@education.gov.il